Przygotowanie do zabiegu
Terapia osteopatyczna rozpoczyna się od diagnostyki. Jeśli pacjent posiada aktualne dodatkowe badania (np. usg, rtg, rezonans, etc.), należy zabrać je ze sobą na pierwszą wizytę.
W trosce o komfort pacjenta rekomendowana jest wygodna bielizna.
Zalecane jest nie spożywanie posiłku bezpośrednio przed zabiegiem.
Przebieg terapii
Terapia osteopatyczna rozpoczyna się od wywiadu i diagnostyki. Stanowią one podstawę do zastosowania właściwych procedur leczniczych, pozwalających na jak najszybsze dojście pacjenta do pełnej sprawności. W celach diagnostycznych korzystamy z licznych testów klinicznych (neurologicznych, ortopedycznych) oraz posiłkujemy się aparatem USG.
Różnorodność metod, którymi pracujemy, pozwala dobrać terapię odpowiednio do potrzeb pacjenta. Przebieg zabiegu zależny jest od wielu czynników, w szczególności od rodzaju dolegliwości i stanu pacjenta. Z każdym pacjentem pracujemy indywidualnie. Informację na temat metod, którymi pracujemy, znajdą Państwo w zakładce metody pracy.
Ćwiczenia
Większości naszych pacjentów zalecamy ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu. Uczymy nie tylko wykonywania ćwiczeń, ale także sugerujemy zmiany pewnych nawyków ruchowych. Celem takiego podejścia jest, aby proces powrotu do zdrowia postępował również poza gabinetem. Zaangażowanie we własną rehabilitację znacznie przyspiesza efekty terapii i pozwala na rzadsze odwiedzanie gabinetów medycznych!
Zakres pracy rehabilitanta z pacjentem:
- Diagnostyka,
- Pomoc w dolegliwościach bólowych,
- Korekta postawy,
- Rehabilitacja po urazach,
- Przygotowanie do operacji,
- Profilaktyka/zapobieganie operacji
- Rehabilitacja pooperacyjna – np. po rekonstrukcji więzadeł, operacji biodra,
- Rehabilitacja sportowa,
- Przywracanie funkcjonalności i ruchomości w ciele,
- Poprawa komfortu fizycznego,
- Zalecenie samodzielnych ćwiczeń.
Więcej informacji:
Zapraszam do mojego gabinetu
Andrzej Pastor, osteopata i fizjoterapeuta